Přeskočit na obsah

Permanentní obočí

Chcete mít husté a krásně tvarované obočí, které si nemusíte malovat každý den znova? Pak žádejte permanentní obočí. Praha a jihočeské salony, kde pravidelně hostuje Markéta Zen, vám vyjdou vstříc. Také můžete navštívit její soukromé studio v Záboří, kde získáte špičkový permanentní make-up obočí pro váš přirozený vzhled.

Nejste si jistá, jak budete vypadat s novým obočím? Využijte bezplatné testovací předkreslení.

Výhody pudrového obočí a microbladingu od Markéty Zen

Pokud vás nebaví barvení obočí a jeho každodenní dokreslování, nechte si aplikovat permanentní barvu na obočí pomocí jednorázové tetovací jehly. Jde to třemi osvědčenými způsoby:

Attachment Caption

Pudrové obočí nebo též ombré obočí od špičky v oboru umožňuje nenápadnou plošnou korekci obočí tam, kde máte řídké chloupky.

Microblading obočí zvaný též vláskování obočí či phibrows spočívá v bezpečném vytetování chybějících chloupků jehlou.

Attachment Caption
Attachment Caption

Shadingem obočí je myšlena kombinace pudrového obočí a microbladingu obočí, která působí díky 3D efektu velmi přirozeně.

Markéta Zen vám přesně podle typu pokožky, chloupků, a případného dřívějšího tetování obočí doporučí tu nejvhodnější metodu.

Kromě toho vám místo obočí ze šablony vytvaruje takové obloučky, které nejlépe podtrhnou vaši individuální krásu. 

Během tetování obočí napraví Markéta i případné nesouměrnosti mezi pravým a levým obloučkem, aby váš obličej působil vyváženějším a hezčím dojmem.

Hojení je rychlé a nehrozí zjizvení pokožky.

Kvalitní permanentní make-up od profesionálky vám ušetří každodenní líčení a barvení obočí.

Toužíte po slušivém permanentním obočí? Rezervujte si termín ještě dnes.

Dejte si POZOR na microblading obočí čepelkami!

Micro blading obočí, kdy se jednotlivé chloupky vyřezávají ručně čepelkou, k nám dorazil někdy kolem roku 2011.

Tato metoda se však brzy ukázala jako krajně nevhodná, protože po ní tak jako po jakémkoliv jiném říznutí zůstávají jizvy. Při hlubším zářezu může navíc dojít k narušení růstu chloupků. Při šetrném tetování obočí jehlou nic podobného nehrozí.

Kromě toho nebývají lidé poskytující microblading obočí čepelkami proškoleni v hygienickém zacházení s krví a mokem, protože ke své práci nepotřebují ŽL na porušování integrity lidské kůže. Ve vlastním zájmu raději volte bezpečné tetování permanentního obočí.

FAQ – Časté otázky k tetování a korekci obočí včetně hojení

Jak dlouho vydrží tetované obočí?

Microblading obočí jehlou vydrží zhruba 1,5 roku. Pudrové obočí čili ombré obočí má obvyklou trvanlivost 2 roky. Shading obočí, což je kombinace vláskování obočí neboli microbladingu (též phibrows) s pudrovým obočím, vám zůstane až 3 roky, než se postupně vytratí.

Trvanlivost permanentní barvy na obočí určuje odstín (tmavší vydrží déle) a kvalita pigmentu, který musí být speciálně určený na permanentní make-upu obočí. Na výsledku tetování obočí se rovněž podepíše vaše péče během hojení, životní styl, věk a typ pokožky.

Jak a čím mazat vytetované obočí?

Prvních 24 hodin vydržte bez mazání. Další dny po zákroku lehce vtlačujte bříškem prstu do microbladingu nebo do pudrového obočí mast na hojení Bepanthen. Cílem je změkčit stroupek, aby se nenapínal a příliš nepraskal. Nesmíte ho však ani přemastit a nezapomeňte ubrouskem odsávat vlhkost.

Jak urychlit hojení obočí?

Pro zdar permanentního barvení obočí se na celý týden vyhněte fyzické námaze. Pocení a zrychlené proudění krve čerstvému pudrovému obočí a jeho hojení nesvědčí. Proto se nedoporučuje ani sauna a opalování.

Špatnou disciplínou riskujete částečné odstranění permanentního obočí a pak vás nemine korekce obočí.

Sledujte nejnovější permanentní make-up a pudrové obočí na FB a IG. Najdete tam fotky a tipy od Markéty Zen.

vložit fotogalerii
(Foto na FB)
(Foto na IG)

Jak se starat o permanentní make-up a předejít korekci obočí?

Trvanlivost permanentního make-upu obočí ovlivníte vaší péčí během povrchového hojení, které trvá asi týden. Po celou dobu se striktně vyhněte máčení tetovaného obočí, které nutí stroupek během hojení bobtnat. To vytahuje pigment nahoru a způsobuje odstranění permanentního obočí. Zbytek obličeje si proto čistěte jen navlhčeným ručníkem a kvůli omezené hygieně raději vynechte barevné líčení očí.

V žádném případě si stroupky nestrhávejte, opatrně se oblékejte a v noci spěte pokud možno na zádech.

Výsledek závisí též na vašem individuálním metabolismu a zdravotním stavu. Zhruba čtvrtina zákaznic Markéty Zen tak musí přijít na korekci obočí. Opakovaná aplikace permanentní barvy vyplní drobné mezery v mikropigmentaci, podtrhne odstín a výslednou linii obočí.

Mám si před permanentním make-upem obočí vytrhat?

Raději ne, zvlášť pokud si ho trháte do nevhodného tvaru. Navíc je ideální tetovat obočí, tam, kde přirozeně roste a ne na holé kůži.

Slušivou korekci obočí, jeho dokreslení a optické vyrovnání nesouměrností máte v ceně pudrového obočí, ať už přijdete do salonu v Praze, nebo využijete služby Markéty Zen v ostatních městech. Do požadovaného tvaru vám ho tam případně doholí břitvou, aby tetovací pigment nevnikal do kapilár, které by trhání narušilo.

Bolí tetování pudrového obočí?

Z rukou diletanta bolí jakýkoliv permanentní make-up včetně obočí. Pokud cítíte silnou bolest, tak se vám zvyšuje napětí ve svalech. Pokožka pak víc krvácí a tím se vyplavuje permanentní barva na obočí.

Proto vám Markéta Zen před tetováním natře obočí anestetickou mastí Emla, aby mohla působit. Pak si namíchá barvu a štětečkem předkreslí a opticky zkoriguje obočí, dokud nebudete spokojená. K narušení pokožky jehlou tím pádem dojde až po jejím umrtvení. Navíc se lokální znecitlivění v průběhu celého zákroku pravidelně obnovuje.

Jak dlouho zabere permanentní make-up obočí?

Na permanentní obočí potřebuje Markéta Zena zhruba 1,5 hodiny, aby byl výsledek perfektní.

Permanentní make-upu obočí – cena

Ať už se k Markétě Zen chystáte na permanentní úpravu obočí v Praze, Záboří nebo v jiném jihočeském studie, vždy získáte: 

  • konzultaci vhodné metody, barvy a tvaru včetně předkreslení obočí,
  • tetování obočí
  • a mast na hojení.

Stálé zákaznice mohou využít každoroční zvýhodněnou obnovu permanentního barvení obočí.

Prozkoumejte ceník, kde najdete kompletní permanentní make-up: pudrové obočí, permanentní make-up rtů, permanentní linky i klasické tetování.

Darujte krásu – Poukaz na permanentní obočí

Potřebujete dárek pro kolegyni, přítelkyni nebo maminku, ale nápad stále nepřichází? S dárkovým poukazem na permanentní obočí určitě neprohloupíte.

Nebo byste pro jubilantku chtěla jiný druh tetování od Markéty Zen? Prozkoumejte veškeré podrobnosti. 

Facebook